GÜZEL SÖZLER-7

Ölmek dünyada unutulup gitmekmiş, ölmek bir kefen giymekmiş, ölmek o soğuk o korkunç ve o kara toprağa girmekmiş... yok be aşkım asıl ölmek "sensizlikmiş"

Gözlerim yollarda bekletme ne olur,bu aşka bir hüzün ekletme ne olur,bana sensizliği öğretme ne olur,yokluğun cehennem,cennetim sensin...

Eğer bir gün gökyüzünün karamavi çizgisinde bir kırlangıç sürüsü görürsen bilki kanatlarındaki buruk gülümsemelerle ıslak tebessümler benden sana kalanlardır.

 

 

Sana gitme diyemedim; Gözlerim gözlerinde kaldı. Susuz büyürmü hiç çiçek; Su sende çiçek bende kaldı.


Sen sevdigimdin, bebegimdin neden ayrılık sen tutamadıgım cicegimdin bir tanem neden neden ayrıldık...

Seni senle yaşamak varken, neden seni sensiz yaşayayım, seni senle sevmek varken neden seni uzaktan seveyim, inan ki bi tanem bu hiç içime sinmiyor...

Bu duvarlar duysa hıçkırığımı belki beni anlardı kalbimde bir umut gönlümde bir alev beni unutana söyleyin beni unutanı ben unutmadım elbet dönecek ya dönecek yada bu kalp onsuz ölüp gidecek.

Sevdimde ne geçti elime her türlü çile verdin seven kalbime.. düşündüm taşındım kendi kendime yeni bir sevda arayacağım bundan sonra seni unutacağım...

Kalbim seni unutacak kadar adiyse duygularım onu parçalayacak kadar asildir.


Kapını calar mazi, dalgınlıkla acarsın, arar gözlerin beni o günlerı sorarsın. Pışmanlık sarar seni o günleri anlarsın oturup bu ask için sende aglarsın..ama nafıle..?

Denizin dibinden bir avuç sevgi çıkarırken vurgun yedi dalgıç ciğer bitsede yürek atmakta çünkü sevgi dipte hala ışıldamakta..

Gittin... Şimdi bir mevsim değil, bir hayat girdi aramıza. Ne sen dönebilirsin artık geriye, ne de ben kapıyı açabilirim sana.

Bir gün yağmura yakalanırsan benden kaçtığın gibi yağmurdan da kaç. Çünkü bulutların arkasında kaybolan aşkı için ağlayan benim.

Bir gün bir köşede sızıp kalırsam, El tanımasada sen tanır mısın? Sorsalar sana kim bu diye, Bakıp yaptığından utanır mısın?

Doğan her günün sabahında içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiçbir şeye değmezdi yaşamak.

Ağlayışım terkedip gidişine değil. Ben; sensizken senden diye sensziliğide sevmiştim. Sen; seninle birlikte sensizliğide alıp gittin.